12 uczestników

zwiększyło swoją efektywność i skuteczność w projektach

10 trenerów

praktyków, podzieliło się swoimi patentami na zwinność.

2 weekendy szkoleniowe

poza Wrocławiem, sprzyjało efektywnej nauce.

77 godzin

ćwiczyliśmy wszystko to, co potrzebne, aby pracować zwinnie.

Jedyną stałą rzeczą w organizacji jest zmiana

Peter F. Drucker, ekspert ds. zarządzania

O Szkole Agile

Szkoła Agile jest projektem Fundacji ProProgres. Powstała z myślą o Startuperach, Scrum Masterach, Programistach i Menadżerach, a także wszystkich realizujących projekty innowacyjne - tworzących coś zupełnie nowego, coś czego nie da się zaplanować i ubrać w istniejące schematy. Szukamy ludzi lubiących eksperymentować, gotowych stale zwiększać efektywność działań w swoich organizacjach.

Chcesz poszerzyć swoje horyzonty? Podnieść kompetencje? Rozwinąć swoje umiejętności?

Dzięki specjalistom i praktykom, w trakcie 9-tygodniowego cyklu szkoleniowo-warsztatowego, dowiesz się jak osiągnąć i utrzymać stan zwinności - agile. Poznasz skuteczne metody i dobre praktyki stosowane w sprawnym zarządzaniu projektami. Rozwiniesz umiejętności związane z efektywną komunikacją, budowaniem i motywowaniem zespołu. Rozszerzysz kompetencje liderskie. Zainspirujesz się do podejmowania nowych wyzwań.

Każdy uczestnik kończący Szkołę Agile otrzyma Certyfikat wystawiony przez Fundację Rozwoju Projektów Programistycznych ProProgres, potwierdzony pieczątką Fundacji i podpisami koordynatorów projektu. Certyfikat wystawiany jest osobowo i będzie zawierać wszystkie istotne informacje dotyczące dokonań konkretnego uczestnika, listę szkoleń w jakich brał udział, ich tematykę oraz nazwiska prowadzących.

Warunkami ukończenia Szkoły Agile i otrzymania Certyfikatu są:

Zapoznaj się z programem Szkoły Agile.

Uczestnicy Szkoły Agile 2016

Koordynatorzy projektu

Michał Cichy

Michał Cichy

Martyna Paczkowska

Martyna Paczkowska

Maciej Trojniarz

Maciej Trojniarz

Tomasz Sierpiński

Tomasz Sierpiński

Ewelina Wyspiańska

Ewelina Wyspiańska

Trenerzy Szkoły Agile

Michał Bartyzel

Michał Bartyzel

Od 2004 roku pracuję w branż IT kolejno jako: programista, trener, coach. Pracuję z najlepszymi zespołami programistycznymi w Polsce usprawniając procesy dostarczania oprogramowania, refaktoryzując architekturę oraz zwiększając efektywność programistów i zespołów. Metody, których uczę i wdrażam opisuję w książkach: "Oprogramowanie szyte na miarę. Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce" oraz "Getting Things Programmed. Droga do efektywności", a także w magazynie Programista i na portalu InfoQ.

Moje credo to: Bądź obecny, bierz to, co jest i rób to, co mówisz.

Michał Cichy

Michał Cichy

Scrum Master z zawodu, Coach z zamiłowania. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z wieloma zespołami zarówno w małych projektach jak i tych na wielką skalę. Pasjonat metodyk zwinnych i szeroko pojętego zarządzania projektami. Absolwent I Edycji Szkoły Agile.

Weronika Kędzierska

Weronika Kędzierska

Weronika Kędzierska jako Scrum Master, buduje samoorganizujące się zespoły. Od 2013 roku wykorzystuje wizualną facylitację zarówno w codziennej pracy, jak i podczas spotkań i warsztatów. Weronika ma bogate doświadczenie w rozwoju zwinnych zespołów. Jej pasją jest pomaganie innym w rozwoju i osiąganiu sukcesów. Pracuje, nie tylko rozwijając zespoły, ale też z ambitnymi osobami, zainteresowanymi swoim rozwojem jako Coach.

Katarzyna Łęcka

Katarzyna Łęcka

Katarzyna Łęcka ukończyła podyplomowe studia z Zarządzania Projektami i kompetencji menadżerskich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Swoją drogę rozwoju zawodowego rozpoczęła jako koordynator procesu zakupowego w branży modowej. Następnie pracowała jako Lider ds. Jakości w HP Enterprise, gdzie mentorowała projekty jakościowe w procesach usługowych oraz szkoliła z zakresu metodologii Kaizen, Lean Management oraz PM. Obecnie pracuje jako Specjalista ds. Jakości w 3M w dziale IT Quality. Prywatnie szczęśliwa mama dwójki łobuzów, miłośniczka muzyki i gór.

Łukasz Maszczyński

Łukasz Maszczyński

Agile Coach, posiada 6-letnie doświadczenie w Scrumie wynikające z pracy z wieloma zespołami oraz projektach w dużej skali. Cechuje go pragmatyczne podejście do metod zwinnych. Łukasz jest ojcem 3-letniej Natalii, posiadającej niemal nieskończone zasoby energii.

Piotr Pietroń

Piotr Pietroń

Agile & Technical Coach. Trenując, korzysta z wieloletniego doświadczenia zdobytego podczas pracy jako programista, architekt oprogramowania, Scrum Master i lider zespołu. Szczególnym zainteresowaniem darzy tematykę rozwijania zespołów samo-organizujących się i praktycznych zastosowań metod sztucznej inteligencji. Relaksuje się podziwiając dzieła japońskiej animacji i eksplorując rynek elektronicznej rozrywki.

Maciej Trojniarz

Maciej Trojniarz

Agile Coach oraz Software Developer współpracujący obecnie z jednym z największych banków. Posiada doświadczenie jako programista, technical lead, Scrum Master. Od początku kariery związany ze zwinnymi projektami w firmach i projektach o różnej wielkości.

Marek Tryliński

Marek Tryliński

Scrum Master, Project Manager, Trener i Coach, przez ostatnie 7 lat pracował z ponad 80 zespołami Scrum oraz Kanban z całej Europy. Jego misją jest "żeby jak najwięcej osób z branży IT przestało pracować". Nie oznacza to, że pomaga optymalizować proces wytwarzania oprogramowania tak bardzo, że ludzie przestaja być potrzebni - przewodzi mu stare chińskie przysłowie: "Rób to co lubisz, a pewnego dnia przestaniesz pracować".

Tomasz Sierpiński

Tomasz Sierpiński

Coach, Trener oraz Scrum Master w jednej z dużych firm teleinformatycznych. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w branży IT, pracował jako programista, manager czy kierownik projektów. Agile dla niego to nie metoda a sposób bycia.

Ewelina Wyspiańska

Ewelina Wyspiańska

Rekruter Techniczny z ponad 2 letnim doświadczeniem w branży IT. Pełniła także funkcje Team Lidera oraz Managera. Entuzjastka metodyk zwinnych. Członek grup meetup - Agile Wrocław oraz Agile Addicted. Specjalistka od kompetencji miękkich, doboru kadr oraz relacji międzyludzkich... A czerwony kolor włosów to nie przypadek ;)

Manifest programowania zwinnego

Wytwarzając oprogramowanie i pomagając innym w tym zakresie, odkrywamy lepsze sposoby wykonywania tej pracy. W wyniku tych doświadczeń przedkładamy:

  • Ludzi i interakcje ponad procesy i narzędzia.
  • Działające oprogramowanie ponad obszerną dokumentację.
  • Współpracę z klientem ponad formalne ustalenia.
  • Reagowanie na zmiany ponad podążanie za planem.

Doceniamy to, co wymieniono po prawej stronie, jednak bardziej cenimy to, co po lewej.


źródło: agilemanifesto.org

Program Szkoły

Szkolenia będą odbywać się w dniach od 20.09.2016 do 04.12.2016, głównie we wtorki i czwartki w godzinach 18.00 - 21.00 w Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin przy ul. Dubois 33-35a we Wrocławiu.

Program Szkoły Agile jest zgodny z wytycznymi International Consortium for Agile. Przewidzieliśmy w nim dwa intensywne wyjazdy szkoleniowo-integracyjne, które odbędą się w weekendy, w dniach: 24-25.09.2016 oraz 03-04.12.2016. Noclegi i obiady są wliczone w koszty projektu.

Agile
20.09.2016
Zarządzanie produktem
22.09.2016
Scrum - The Game
24.09.2016 - Wyjazd I
Budowanie zespołu
25.09.2016 - Wyjazd I
7 cech lidera
29.09.2016
Przejrzystość
04.10.2016
Myślenie wizualne
06.10.2016
Ryzyko
18.10.2016
Cel
20.10.2016
Planowanie
25.10.2016
Retrospekcja
27.10.2016
Wartość Biznesowa
08.11.2016
Zarządzanie zmianą
15.11.2016
Komunikacja w zespole
17.11.2016
Informacja zwrotna
22.11.2016
Narzędzia zwinnego programisty
24.11.2016
Wprowadzenie do Coachingu
29.11.2016
Przywództwo
03.12.2016 - Wyjazd II
Tworzenie motywującego środowiska
04.12.2016 - Wyjazd II

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w powyższym harmonogramie.

Pobierz wersję PDF

Przywództwo polega na działaniu, nie na zajmowaniu stanowiska.

Dag Hammarskjöld, polityk, dyplomata, ekonomista

Partnerzy:

CRZ Krzywy Komin MEGITEAM - hosting w chmurze dla programistów, agencji, startupów, e-commerce BNS IT

Organizatorzy:

Fundacja ProProgres MT Consulting